O Muzykoterapii Głosem

Muzykoterapia Głosem to holistyczna metoda, która pomaga w dbaniu o zdrowy styl życia. Praktyka ciała, głosu i oddechu oraz masaż dźwiękiem wspierają w odreagowaniu stresu, rehabilitacji oraz w rozwoju osobistym. Wibracja dźwięków oczyszcza i uwalnia z tego, co już nie służy, pozwala wyrazić niewypowiedziane emocje i głęboko relaksuje. Muzykoterapia głosem przeciwdziałająca wypaleniu, także zawodowemu, wspiera w odkrywaniu osobistej drogi ku spełnieniu, by w harmonii żyć we własnej prawdzie!

Łącząc wiedzę wielu dziedzin, głównie: muzykoterapii, psychologii, psychosomatyki, energetyki ciała i fizyki dźwięku, a także wieloletnie doświadczenie terapeutyczne, trenerskie i sceniczne, tworzę metodę muzykoterapeutyczną opartą na praktyce ciała, głosu i oddechu. W celu odkrywania mocy naturalnego głosu, wzmocnienia motywacji, kreacji i sprawczości.
Zapraszam do osobistego doświadczenia natury własnego głosu – Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju osobistego, muzykoterapeutka głosem, aktorka pieśni.

Muzykoterapia Głosem
Muzykoterapia Głosem

Natura ludzkiego głosu ma moc uwalniania, kojenia i uzdrawiania. Ludzie w wielu zakątkach świata korzystają z tej mocy w obrzędach i tradycjach od wielu wieków. Głos jest prawdziwym, naturalnym i bezpiecznym narzędziem, które może być bardzo wspierające, jeśli tylko mu pozwolimy.
Za każdym z nas czasem chodzi melodia, Matka lub Babcia śpiewały nam do snu, każda praca staje się lżejsza gdy towarzyszy nam muzyka, a w każdym wyznaniu śpiew niesie modlitwę. 
Dlaczego dzisiaj coraz mniej nas słychać?
Zagłuszani przez cybernuty, nie pamiętamy już jak brzmi nasz głos.
Dlatego…..

Opracowałam metodę „Muzykoterapia Głosem” by zaprosić Cię do odkrywania na nowo mocy własnego głosu, aby uwalniać blokady emocjonalne, uzdrowić własne życie i przestrzeń wokół, niezależnie od tego czy używasz głosu zawodowo, czy nie. Proponuję praktykę w której korzystam z fizyki dźwięku, wibracji głosu i instrumentów muzykoterapeutycznych i etnicznych. One roztaczają wokół rezonansowe pole, w którym krok po kroku odkrywać możesz prawdę o Sobie. Idąc za własnym głosem, idziesz ku drodze do spełnienia swoich najgłębszych potrzeb, by poczuć moc Źródła Twojego Głosu. W głosie odkryć możesz inspirację do tego, jak odblokować własny potencjał, uświadomić nieuświadomione i w zgodzie z sobą podążać za swoim powołaniem.


Proponuję Ci osobiste DOŚWIADCZENIE
Podczas doświadczenia wibracji dźwięku w ciele współpracują wszystkie grupy mięśni, wzajemnie się wspierając, co powoduje rozluźnienie i głęboki relaks. W wspólnym doświadczeniu grupy, we wspólnym śpiewie o wiele łatwiej dotknąć w sobie tych strun, które na co dzień pozostają w ukryciu.

EFEKTY:
Prawidłowa emisja głosu reguluje podstawowe funkcje organizmu, trawienie, oddychanie, pracę serca, funkcje układu nerwowego, itd. Ideą Muzykoterapii Głosem jest wielosensoryczne doświadczanie i odkrywanie brzmienia, wibracji, w osobistej i ogólnej przestrzeni, w celu samouzdrawiania.

Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Celem Muzykoterapii GŁOSEM jest samouzdrawianie, uzyskanie odprężenia psychicznego, wyciszenia i głębokiego relaksu oraz poczucie wspólnoty w grupie z jednoczesnym wyodrębnieniem siebie. Integracja, nawiązanie relacji i dobra komunikacja, aktywizacja emocjonalna, pobudzenie kreatywności i motywacji oraz połączenie z intuicją.
Celem działania wibrującego głosu jest połączenie z odwieczną Naturą, która napełnia nas mocą do działania, do życia, do spełnienia. Głos to wewnętrzny osobisty GPS, który naprowadzić może Cię na drogę samoregeneracji, może stać się wybawieniem z wielu sytuacji stresujących, może uwalniać ciało z lęku, ze stanów zapalnych, bólów i napięć, prowadząc od dysharmonii do poczucia harmonii.


Muzykoterapia jest dyscypliną naukową, o szerokim holistycznym podłożu.
Wibracja własnego głosu, wspiera w dotarciu do osobistej ciszy, w dostrojeniu się przede wszystkim do samej/samego siebie, by móc w harmonii nawiązywać relacje ze światem.

Dla kogo?
Proponuję praktykę z głosem zarówno dla grup zawodowych jak i spontanicznie zebranych, dla indywidualnych odbiorców oraz placówek rozwojowych, oświatowych, rehabilitacyjnych, także dla firm, które poszukują dla swoich pracowników wytchnienia, szczególnie przy pracy o wysokim poziomie stresu, czy wypaleniu zawodowym.

Praktyka z głosem przeznaczona jest dla każdego niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w osobistej drodze, zarówno kobiet jak i mężczyzn, czy dzieci. Warsztaty prowadzone są w przyjaznej atmosferze nie narzucającej „jedynie słusznej” wizji świata, lecz wspierającej w poszukiwaniu świadomości, która pomaga popatrzeć na ten świat własnymi oczami.

Zakosztuj mocy własnego Głosu i głosu GRUPY. Zanurz się z nami w wibracji dźwięków, które jak ożywcza fala przepłyną przez Twoje ciało by relaksować i odstresować.
W praktyce ciała, oddechu i głosu, w dźwiękach własnych i grupy, pogłębiamy rozwój osobisty na wielu płaszczyznach, a w doświadczeniu wibracji dźwięków uwalniamy nadmiary, które już nie służą. Podczas warsztatu dbamy o prawidłową emisję, zintegrowanie emocji oraz rozluźnienie ciała, by w pełni korzystać z głębokiego relaksu, rozbudzić kreację w połączeniu z intuicją.

SESJE INDYWIDUALNE:

Zapraszam na Indywidualne sesje Muzykoterapii Głosem wspierające w rozwoju osobistym, rehabilitacji, czy samo-uzdrawianiu. Celem osobistego doświadczenia wibracji dźwięków jest uwolnienie zastojów w ciele, odreagowanie stresu, przeciwdziałanie wypaleniu osobistej drogi, a także podążanie za własnym powołaniem oraz spełnienie siebie i pogłębienie świadomości, by w zgodzie z własną prawdą cieszyć się życiem.

Sesje indywidualne: terminy umawiane indywidualnie – 503 070 813
Sesje obejmują masaż dźwiękiem, muzykoterapię, warsztat rozwoju osobistego w praktyce pracy z ciałem, głosem i oddechem z zebraniem doświadczenia.

Praktykujemy by:
• Rozwijać wrażliwość i kreatywność poprzez uczestnictwo w warsztatach muzykoterapeutycznych, dźwiękowych, głosowych, oddechowych, ruchowych, artystycznych oraz relaksacji.
• Uwalniać się z napięć i nabierać sił na nowe.
• Uzdrawiać zranione części w sobie.
• Otwierać swoją świadomość na własną kobiecość i męskość, na wspólnotę kobiet i mężczyzn.
• Uwrażliwić się na zdrowy tryb życia.
• Inspirować się wzajemnie.

Szałas wspiera, rozwija i poleca zdrowe żywienie.