Koncerty relaksacyjne – Muzykoterapeutyczne ETNO

Chillout-owe dźwiękowe podróże dla dorosłych na leżąco w towarzystwie mis tybetańskich, gongu, bębnów i wielu szemrzących instrumentów z muzykoterapią głosem.
Zapraszamy na koncert relaksacyjny – Muzykoterapeutyczne ETNO
Nowe terminy wkrótce…

Organizacja: Zabierz karimatę i koc, bądź w wygodnym stroju, na miejscu jest woda i herbata
Zapisy: szalasrozwoju@gmail.com podając Imię i Nazwisko, nr tel. i e-mail
Szczegółowe informacje pod tel.: 503 070 813


Muzykoterapeutyczne ETNO to intuicyjna muzyka, koncert wielu brzmień i emocji, w którym główny prym wiodą misy tybetańskie, gong, bębny i różnorodne szemrzące instrumenty oraz śpiew.

Misy dźwiękowe roztaczają przepiękne brzmienie o szerokim spektrum wibracji, które obejmuje również częstotliwości fal Alfa i Theta, co powoduje wejście w głęboki stan odprężenia i relaksu. Gong jako silnie rezonujący instrument powoduje głębokie odczuwanie dźwięków całym ciałem, powodując wyjątkowe poruszenie. Bębny wprowadzają ciało w puls bicia serca zdejmując nadmiar, a śpiew oczyszcza, koi, utula, tkając melodię dla ciała, umysłu i ducha.


Zapraszamy w podróż przez dźwięki instrumentów muzykoterapeutycznych i etnicznych, wzmocnionych melodią głosu, które wibrując uwalniają niewypowiedziane emocje i wprowadzają błogostan.

Muzykoterapeutyczne ETNO to fala, która ukołysze rozedrgane, przynosząc poczucie swobody, lekkości i pełnej harmonii. (Mrzy)

Dźwięki muzykoterapeutyczne pomagają w uwalnianiu napięcia, stresu, bólów psychosomatycznych. Wpływają korzystnie na układ nerwowy, oddechowy, krążenia, wspierając kreatywność i intuicję.
Przetaczająca się wibrująca fala dźwięków może powodować uwalniające odczucia w ciele, tj. np. zimno, ciepło, mrowienie, dreszcze, katar, itp. by oczyścić i zharmonizować, wprowadzając poczucie głębokiego relaksu.

Przeciwwskazania: rozrusznik serca, ciąża do 3 miesiąca.

Każdy koncert to nowe doświadczenie które podąża za potrzebą grupy. Za każdym razem powstaje nowa odświeżająca pieśń uwolnienia.

Poniżej prezentujemy Pieśni intuicyjne nie będące koncertem muzykoterapeutycznym.

Tworzą: Mariola Rodzik-Ziemiańskiej i Tomasz Rodzik, którzy wspólnie muzykują od 2003 roku.

„Wiatr” „Śladem / Muzykoterapia Głosem: Tomasz i Mariola Rodzik / Nagranie: Tomasz Manderla
„Ziemia” Śladem / Muzykoterapia Głosem: Tomasz i Mariola Rodzik / Nagranie: Tomasz Manderla

Mariola (aktorka pieśni, wokalistka, muzykoterapeutka głosem, terapeutka i trenerka rozwoju) i Tomasz (muzyk multiinstrumentalista) to małżeństwo artystów, którzy wspólnie stworzyli wiele projektów kulturalno-społecznych w Rybniku pod szyldem Portu Sztuki dzieląc się swoimi pasjami, głównie muzyką (ZAWIAŁO, MRZenie) i grafiką (Studio MAYAZZ), współorganizując wydarzenia kulturalno-społeczne ze Stowarzyszeniem Uwagi wARTe, Instytutem Społecznym Silesia, Fundacją Mały Kolberg, Fundacją Elektrowni Rybnik, Teatrem Ziemi Rybnickiej, Domem Kultury w Rybniku Chwałowicach i Boguszowicach.

Są twórcami Projektu MRZenie oraz założycielami formacji Zawiało z projektami Retro i Folk, a także pomysłodawcami i współtwórcami widowisk:
– „Rybnik o zachodzie Słońca” – impresja plastyczno-muzyczna z poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej,
– „To Nie Koniec Świata” – widowisko taneczno-muzyczne z poezją Czesława Miłosza,
– „Elektrycerze” – pieśni i legendy Słowian z przymrużeniem oka Teatru Lalek Marka Żyły.

Ich wspólna działalność kulturotwórcza w Rybniku trwa od 2005 roku pod szyldem Portu Sztuki, zaś idea naturalnej edukacji spełnia się dzięki Szkole z Wyboru prowadzonej pod skrzydłami Stowarzyszenia z Wyboru, którego są współzałożycielami.

Zapraszamy do Szkoły z Wyboru
ul. Broniewskiego 23 w Rybniku