Muzykoterapia głosem w Meritum
Uncategorized

Muzykoterapia Głosem w MERITUM – kameralne sesje oddechowo-głosowe

10 czerwca 2024 r. – poniedziałek

Jak często towarzyszy ci przebodźcowanie, nadmiar zadań, stres, brak wyciszenia, zmęczenie… niewypowiedziane i nienazwane emocje? Presja wokół i wiele oczekiwań, które na co dzień nie pozwalają stanąć we własnej prawdzie, w ciszy, w refleksji?  A może po prostu pragniesz głęboko się zrelaksować i zapomnieć…
Zapraszam do zatrzymania się w dźwięku i ciszy, by w bezpiecznej atmosferze uwolnienia i relaksu zajrzeć w siebie i ukoić to co rozedrgane, odpuścić to, co nie pozwala podążać za sobą, za głębokimi pragnieniami.
W relaksacyjnej metodzie „Muzykoterapia głosem” odnajdziesz sposoby radzenia sobie z trudnościami, stresem, napięciem, nauczysz się jak je odpuszczać by osiągnąć wewnętrzną i zewnętrzną harmonię. W osobistym doświadczeniu oddechu i dźwięku będziesz blisko siebie, by zaopiekować się sobą i jednocześnie trwać w „tu i teraz”. 

Regularna praktyka pozwala na odkrywanie osobistych odsłon, koi zranienia na wielu poziomach, uwalnia i relaksuje. Pomaga swobodnie i z odwagą podejmować wyzwania, motywuje do kreacji własnego życia, takiego o jakim marzysz.

Realizujemy w Katowicach w MERITUM sesje relaksacyjne „Muzykoterapia GŁOSEM” wspierające w odreagowaniu stresu i uwolnieniu niewypowiedzianych emocji, jednocześnie pogłębiające sprawność oddechu i mowy. Sesje odbywają się raz w miesiącu w poniedziałki.

„Muzykoterapia GŁOSEM” “koi rany”, to praktyka, która wspiera na wielu płaszczyznach. Doświadczenie MOCY naturalnego GŁOSU, zanurza w głębokim relaksie i umacnia w osobistej prawdzie, na drodze ku harmonii. Wibracja własnego głosu, głosu grupy i prowadzącej pomaga w dotarciu do osobistej ciszy, by żyć w PEŁNI.

Praktyka:
Podczas warsztatu zadbamy o rozluźnienie ciała, głęboki oddech i prawidłową emisję, dzięki praktyce oddechowo-głosowej, której towarzyszą relaksacyjne i etniczne instrumenty. Odczucia w ciele jakie mogą się pojawić podczas praktyki: ciepło, zimno, drżenie, śmiech, łzy, katar, napięcie, rozluźnienie, wszystkie służą oczyszczeniu.
Doświadczymy osobistego uwolnienia zablokowanych emocji, odpuszczenia, odstresowania, zintegrowania tego co rozedrgane, czyli głębokiego relaksu. Doświadczenie wspólnoty dźwięków wspiera każdą osobę w grupie, bez względu na poziom zaangażowania.

Praktyka odbywa się w pozycji leżącej, zabierz wygodny strój, karimatę i koc.

Efekty:
Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Dzięki wspólnej wibracji dźwięków wprawiamy ciało w rezonans, który umożliwia odblokowanie zastojów. Doświadczenie to powoduje głęboki relaks oraz efekty uzdrowienia. Warsztat nie jest ukierunkowanym procesem leczniczym, jednak wspiera w zlikwidowaniu stresu, co jest niezbędnym wsparciem terapii leczniczych.
Głos jest bezpiecznym naturalnym narzędziem uwalniającym niewypowiedziane.

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla każdego niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w osobistej drodze, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Spotkania prowadzone są w przyjaznej atmosferze nie narzucającej „jedynie słusznej” wizji świata, lecz wspierające w poszukiwaniu świadomości, która pomaga popatrzeć na ten świat własnymi oczami.

Przeciwwskazania: rozrusznik serca, ciąża do 3 miesiąca, schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie.

Dodatkowych informacji udziela prowadząca:  503 070 813

Mariola Rodzik-Ziemiańska – muzykoterapeutka głosem, trenerka rozwoju osobistego, aktorka pieśni, wokalistka; prowadzi cyklicznie warsztaty w metodzie „Muzykoterapii głosem” w Rybniku (w Szkole z Wyboru), w Katowicach (Meritum) i w Jastrzębiu Zdroju (w U-zdrowisku); współkompozytorka Projektu Mrzenie i Zawiało; starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej w DK Boguszowice; wiceprezeska Stowarzyszenia z Wyboru, organizatora Szkoły z Wyboru promującej naturalną edukację.