Pieśń intuicyjna w Meritum
Uncategorized

3 grudnia Pieśń intuicyjna – jednodniowy warsztat w MERITUM

„Pieśń wiedzie wprost ze Źródła ku poznaniu. Odkrywaniu, uwalnianiu i odpuszczaniu blokad, które stoją na drodze do spełnienia. Śpiewaj! Bez względu na to, co mówią inni. Zapraszam Cię w podróż przez emocje wyrażane głosem – dźwiękiem, który może zmyć ciężar i namalować nowe niebo, jak po burzy”.
Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska

Dlaczego PIEŚŃ?

Dzięki poszukiwaniom własnej pieśni, odradzamy swoją pierwotną naturę i intuicję, wracamy do źródła. Naturalny GŁOS to wyjątkowy dar, któremu towarzyszy pełny oddech i równowaga ciała. Dzięki niemu wyrażamy emocje i dzielimy się sobą ze światem, w zgodzie z WŁASNĄ PRAWDĄ.

Zapraszam na warsztat „Pieśń intuicyjna – inspirująca praktyka głosu, ciała i oddechu” w Pracowni Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach.
Metodyka:  “W pracy z Głosem podążam za procesem grupowym, wspierając się wiedzą z zakresu fizyki dźwięku, muzykoterapii integralnej, psychologii i psychosomatyki oraz wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym, trenerskim i scenicznym, aby móc Ci towarzyszyć w poszukiwaniu mocy własnego Głosu”.

Jeśli PRAGNIESZ:

 • wesprzeć swoje zdrowie i rozwój osobisty,
 • wzmocnić odporność i sprawczość,
 • upuścić stres i nadmiar, który już nie służy,
 • aktywować swobodny przepływ w ciele,
 • poczuć różnorodne emocje, by odkryć harmonię,
 • doświadczyć wspólnoty w dźwiękach,
 • odnaleźć i wzmocnić swój naturalny głos,
 • pogłębić intuicję?

Te warsztaty są dla Ciebie!

EFEKTY:
Warsztat oparty jest na metodzie „Muzykoterapia głosem”, która uwalnia nadmiar stresu, wspiera w odkrywaniu osobistej drogi ku spełnieniu oraz przeciwdziała wypaleniu, także zawodowemu. Naturalny głos wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Dzięki wspólnej wibracji dźwięków wprawiamy ciało w rezonans, który umożliwia odblokowanie zastojów. Doświadczenie to powoduje głęboki relaks oraz efekty uzdrowienia. Warsztat nie jest ukierunkowanym procesem leczniczym, jednak wspiera w zlikwidowaniu stresu, co jest niezbędnym wsparciem terapii leczniczych.

Odczucia: Podczas praktyki ciała, głosu i oddechu, uwalniamy się z napięć wchodząc w głęboki relaks, co może powodować, ale nie musi różnorodne odczucia np. zimna lub gorąca, uwalniające się łzy, potrzeby fizjologiczne. Praktyka odbywa się w bezpiecznych warunkach pod opieką terapeutki.

PROGRAM warsztatu:

 • Ugruntowanie.
 • Psychosomatyka.
 • Praktyka pogłębionego oddechu.
 • Emisja głosu i rezonatory.
 • Wibracja dźwięku.
 • Wspólnota w brzmieniu.

Praktyka: Muzykoterapia głosem obejmuje praktykę ruchu intuicyjnego, oddechu w pełni oraz wibrację w głosie, która oczyszcza i koi. Ćwiczymy boso na stojąco, siedząco i leżąco. Zabierz koc dla siebie, na miejscu są materace. Warsztat odbywa się w bezpiecznych warunkach.
Szerszych informacji udziela prowadząca: 503 070 813

GDZIE I KIEDY?
Katowice – Ligota, ul. Panewnicka 36/2
MERITUM Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego

3 grudnia 2023 r.
Niedziela od 9:30 do 16:30 z godzinną przerwą na obiad (we własnym zakresie).

NWESTYCJA:
450 zł (8 h szkoleniowych + godzinna przerwa obiadowa. W trakcie warsztatu dodatkowe przerwy w zależności od potrzeb grupy. Warsztat nie obejmuje kosztu obiadu, dojazdu).

ZGŁOSZENIA:
Na maila: szalasrozwoju@gmail.com
podając w treści: Imię i Nazwisko, e-mail, nr telefonu
Zapisy do 21 listopada 2023r.
O miejscu na warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń oraz zwrotny e-mail informujący o zapisaniu się na warsztat. Wpłata na warsztat po otrzymaniu e-maila potwierdzającego.
W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 10 dni przed rozpoczęciem warsztatu, zwracamy wpłaconą kwotę

Prowadząca:

Mariola Rodzik-Ziemiańska – kobieta – matka – pieśniarka, muzykoterapeutka głosem i trenerka rozwoju osobistego, aktorka pieśni i wokalistka. Zakochana  w pieśni wypływającej z intuicji i naturalnym teatrze. Dzieciństwo spędziła na Podkarpaciu, śpiewając pieśni Pogórzan Wschodnich. Od ponad dekady związana z folkową formacją Zawiało, tworzy teksty i muzykę w Projekcie  MRZenie, w duecie z Mężem koncertuje jako Muzykoterapeutyczne ETNO. Od ponad 20 lat prowadzi własne badania nad naturą głosu oraz warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem. Od 2005 r. w Rybniku tworzy Port Sztuki, w którym gościło wielu artystów, a od 2018 r. kontynuuje działania artystyczne i kulturalno – społeczne w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Współzałożycielka i wiceprezeska Szkoły z Wyboru, która promuje naturalną edukację i wsparcie rodzin w ED.

– certyfikowana Trenerka Rozwoju EQF 5 – Szkoła Trenerów MERITUM w Katowicach,
– certyfikowana Terapeutka Metody Muzykoterapii Integralnej – ASTO we Wrocławiu,
– aktorka pieśni – Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Kurs Ziemia-Pieśń,
– mgr inż. Geoinżynierii – Politechnika Wrocławska, Wydział Górnictwa i Geologii.
– Odbyła wiele szkoleń i warsztatów, m.in.: Porozumienie bez przemocy NVC, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Świadome oddychanie, Terapia Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy ACT), a także szkolenia psychologiczne, muzykoterapeutyczne, pracę z ciałem i oddechem, praktyki aktorskie i wokalne z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

Nominowana do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2007 i 2016 w dziedzinie Kultura.
Nagrodzona w 2013r. przez Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za pobudzanie świadomości kulturalnej i wrażliwości na sztukę oraz wspieranie rozwoju grup artystycznych i indywidualnych twórców.